Czy to były dobre rekolekcje? Czekamy na świadectwa

Zakończyły się rekolekcje adwentowe, czas szczególnej obecności i działania Ducha Świętego. Zachęcamy do dzielenia się swoimi przeżyciami i owocami tego czasu. Krótkie świadectwa można przesyłać do naszych duszpasterzy.


W ostatnim dniu rekolekcji nasza uwaga koncentrowała się wokół Ducha Świętego. Ksiądz rekolekcjonista pokazywał narzędzia niezbędne do tego, aby żyć nieustannie w obecności Ducha Świętego. Bez Niego nic nie możemy uczynić.
Nie zabrakło też odniesień do życia Maryi. Dlaczego Jezus był tak czuły i wrażliwy na ubogie wdowy? Bo Jego Matka była prostą, ubogą wdową, która kroczyła przez życie napełniona Duchem Świętym.

Zadanie domowe:
Znajdź swoje miejsce w Kościele. Dołącz do wybranej wspólnoty, by nie być anonimowym, by odnaleźć kogoś, kto będzie znał Cię po imieniu, kto będzie mógł Ci towarzyszyć i wspierać Cię na drodze do zbawienia. Odwagi!!!
Na naszej stronie internetowej w zakładce Wspólnoty i grupy parafialne można znaleźć wszystkie informacje o tym jak wygląda formacja w danej wspólnocie, kto może do niej należeć, są też wszelkie potrzebne kontakty do osób odpowiedzialnych, a także świadectwa naszych parafian. Gorąco zachęcamy do podjęcia takiego duchowego wyzwania. Naprawdę warto!!!

Poniżej zamieszczamy link z nagraniem dzisiejszej katechezy:

Jako dar wdzięczności za czas rekolekcji można wesprzeć finansowo dzieła realizowane przez ks. Krzysztofa Krzaczka. Poniżej linki i nr konta:

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej

ul. Filaretów 7, 20-609 Lublin

Konto bankowe: 68 1020 3176 0000 5502 0230 2685

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej
http://www.ksm.lublin.pl/

Lubelska Szkoła Ewangelizacji „Miriam”
https://www.nowaewangelizacja.eu/lubelska-szkola-ewangelizacji-miriam

Płonący Krzak (kanał ks. Krzysztofa na YouTube)
https://youtube.com/channel/UCpMH2Ht8U6z0juwPOAZckJQ


Nazwij rzeczy po imieniu, przebacz i pokochaj… Drugi dzień rekolekcji

Temat dzisiejszej katechezy to… przebaczenie. Znów mogliśmy wpatrywać się w postać Maryi.
Gdyby Maryja nam nie przebaczyła, to nie mogłaby być naszą Matką. Ona została zraniona przez każdego z nas, bo wszyscy jesteśmy egoistami, każdy z nas skrzywdził Jej Syna… Ona potrafiła przebaczyć i dlatego możemy do Niej wołać: Ucieczko Grzesznych módl się za nami.
Za Jej wstawiennictwem Pan Bóg zachęca nas dzisiaj do przebaczania sobie i innym, do stawania w prawdzie.

Zadanie domowe:
Wróć raz jeszcze do modlitwy o przebaczenie. Wsłuchaj się w głos Ducha Świętego i nie bagatelizuj nawet najdrobniejszej rzeczy, która mogłaby stać się przeszkodą na Twojej drodze do świętości…

Poniżej zamieszczamy link z nagraniem dzisiejszej katechezy:


Bułka z masłem czy Himalaje? Za nami pierwszy dzień rekolekcji.

Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Przewodnikiem naszej duchowej podróży po Bożych tajemnicach jest ks. Krzysztof Krzaczek. Towarzyszy mu grupa ewangelizacyjna.
Pierwszym zagadnieniem poruszonym przez rekolekcjonistę był temat powołania, omówiony w perspektywie życia Maryi, która z prostej, pokornej kobiety stała się Królową Wszystkich Świętych.

Pytania na dziś jako refleksja nad własnym życiem:
Czy jesteś człowiekiem szczęśliwym? Czy żyjesz na miarę swoich możliwości? Czy spełniasz swoje marzenia?

Zadanie domowe na dziś:
Zgromadź swoich domowników na wspólną modlitwę, odczytajcie fragment dzisiejszej Ewangelii i pomódlcie się dowolną modlitwą do Ducha Świętego.

Poniżej zamieszczamy link z nagraniem dzisiejszej katechezy:


Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie.

W poniedziałek i wtorek zapraszamy o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.

W związku z rekolekcjami roraty w poniedziałek i wtorek będą o godz. 7.00, w pozostałe dni zapraszamy jak zwykle o godz. 6.15.

Nauki rekolekcyjne będą transmitowane na naszej stronie internetowej oraz profilu facebookowym o godz. 7.00 i 18.00.

Spowiedź będzie trwała przez wszystkie dni rekolekcyjne.

Spowiadamy także codziennie podczas wszystkich Mszy świętych. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi i korzystanie z niej przede wszystkim w dniach rekolekcji.