Zrób prezent swojemu dziecku

Drodzy Rodzice,

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Na pewno zastanawiamy się jaki prezent możemy podarować naszym dzieciom. Jesteśmy przekonani, że najlepszym prezentem będzie… modlitwa, dlatego zapraszamy Was do włączenia się we wspólnotową modlitwę różańcową za nasze dzieci – Różę Rodziców. Któż jak nie Maryja pomoże nam dobrze poprowadzić nasze pociechy ku świętości, któż jak nie Ona otoczy je swoją matczyną miłością.

Jak funkcjonuje Róża Różańcowa?

Różaniec Rodziców, zwany także Różą Rodziców, to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmują ją przede wszystkim rodzice, ale nie tylko. Jedną Różę tworzy 20 małżeństw, bo tyle jest tajemnic różańcowych. Uczestnik Różańca Rodziców modli się w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. Grupa stanowi pewnego rodzaju małą wspólnotę modlitwy, w tej wspólnocie poszczególne intencje stają się wspólne. W ten sposób za każde z dzieci objętych tą modlitwą odmówiony jest każdego dnia cały różaniec.

Co uzyskujemy z powodu uczestnictwa w róży?

Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom – i to codziennie – wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży.

Kto może dołączyć? Kto może modlić się w Różańcu Rodziców?

Dołączyć do modlitwy w Różańcu Rodziców może praktycznie każdy:
• oczywiście mogą modlić się rodzice naturalni,
• rodzice którzy zaadoptowali dzieci,
• rodzice chrzestni, którzy własnych dzieci nie mają,
• wszyscy, którzy przyjmują odpowiedzialność za dzieci czyli wychowawcy, nauczyciele, katecheci, opiekunowie dzieci np. kadra harcerska itp.
• wreszcie osoby, które nie mają dzieci – ale mają pragnienie w sercu do podjęcia takiej modlitwy w intencji dzieci innych rodziców.

Nie bójcie się, nie jest wymagająca, a czyni cuda. Czekamy na Was!

Zgłoszenia i zapisy prowadzą Jola i Piotr Zborowscy – tel. 608 271 084