Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia ‒ rozpoczął się XII Tydzień Biblijny

 

W niedzielę 26 kwietnia 2020 r. rozpoczął się XII Tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. W naszej archidiecezji zaplanowano wiele wydarzeń z tym związanych. Zakończą się w sobotę 2 maja.

Inauguracji Tygodnia Biblijnego w Niedzielę Biblijną – 26 kwietnia br. towarzyszyć będzie IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które nawiązuje do przeżywanej niedawno 1050-tej rocznicy Chrztu Polski i proklamacji Ewangelii, która stała się kamieniem węgielnym polskiego narodu i państwa oraz polskiej kultury. Do wspólnotowej lektury na czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego została wybrana Ewangelia według św. Mateusza.


Niech zachętą do podjęcia tego zobowiązania będą słowa ks. prof. Mirosława S. Wróbla, Moderatora Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Archidiecezji Lubelskiej:

Słowo Boże ukształtowało naszą tożsamość jako Polaków i stanowiło światło w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia. Także w obecnym czasie, kiedy jako społeczeństwo zmagamy się z pandemią o globalnym zasięgu, niesie ono siłę zmartwychwstałego Chrystusa i pociechę Ducha Świętego, motywuje do służby i do poświęcenia. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafiach do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach. Dzielmy się nawzajem skarbem Ewangelii.

Źródło:

https://archidiecezjalubelska.pl/blog/xii-tydzien-biblijny-iv-narodowe-czytanie-pisma-swietego-26-04-2020/

Materiały na XII Tydzień Biblijny i czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego znajdziemy tutaj:

https://archidiecezjalubelska.pl/wp-content/uploads/2020/04/przegl_bibl_12_2020.pdf