Rodziny z Domowego Kościoła rozpoczęły nowy rok pracy

 

Pod hasłem „Dojrzałość w Chrystusie” rozpoczął się rok formacyjny 2020/2021 w Domowym Kościele. W czwartek 10 września nowo wybrane pary animatorskie i łącznikowe, podczas Eucharystii sprawowanej w parafii św. Józefa w Lublinie, przyjęły specjalne błogosławieństwo i świece, które będą im towarzyszyć podczas spotkań kręgów.

Obecnie w naszej parafii formuje się 25 małżeństw, które spotykają się w czterech kręgach. Nad przebiegiem spotkań czuwają animatorzy oraz kapłani z naszej parafii.

Przy tej okazji serdecznie zapraszamy małżonków, którzy chcieliby pogłębić więź z Bogiem i ze sobą, o dołączenie do nowo powstającego kręgu, który już wkrótce rozpocznie tzw. okres pilotażu. Wiek i staż małżeński nie ma znaczenia. Wszelkie informacje i kontakty do osób odpowiedzialnych można znaleźć w zakładce Wspólnoty i grupy>Domowy Kościół oraz pod linkami zamieszczonymi poniżej.

Niech zachętą do włączenia się we wspólnotę będzie świadectwo małżeństwa z naszej parafii:

Małżeństwem jesteśmy od dziesięciu lat i tyle samo we wspólnocie Domowego Kościoła. Rozpoczynając naszą drogę sakramentalnego życia małżeńskiego, zawsze chcieliśmy budować nasz związek w oparciu o relacje z Panem Bogiem. I tak udało nam się odnaleźć wspólnotę Domowego Kościoła, o której tak naprawdę niemal nic nie wiedzieliśmy. Powoli wzrastaliśmy w charyzmacie Ruchu, rozwijaliśmy się i odkrywaliśmy, czym on jest. Dziś po dziesięciu latach małżeństwa i dziesięciu latach formacji we wspólnocie wiemy, że było to otworzenie drzwi dla Pana Jezusa i zaproszenie Go do naszego życia. Później to już On działał i cały czas jest obecny w każdej, nawet najdrobniejszej dla nas sprawie. Wzrastanie we wspólnocie, świadectwa życia innych małżeństw, a nade wszystko rekolekcje te kilkudniowe i piętnastodniowe pozwoliły nam dostrzec i dotknąć tego wszystkiego, co jest i powinno być najważniejsze w każdej rodzinie – wspólna modlitwa małżeńska, modlitwa rodzinna, spotkanie z Panem Bogiem i wsłuchaniem w to, co do nas mówi poprzez słowa Pisma Świętego. Niejednokrotnie dostawaliśmy gotowe odpowiedzi na to, co nas nurtuje, smuci czy jest naszą radością. Oboje z mężem odkryliśmy na nowo czym jest Msza św. i uczestnictwo w niej, odkryliśmy jej prawdziwe piękno – spotkanie przy wspólnym stole z samym Jezusem Chrystusem.

Figura Chrystusa Sługi w kaplicy na Kopiej Górce w Krościenku nad Dunajcem

Gdyby nie wspólnota, nasze małżeństwo i rodzinna wyglądałaby dziś inaczej. Oczywiście nie jesteśmy idealni, mamy swoje problemy, kłócimy się, ale nauczyliśmy się słuchać siebie i wzajemnie szanować, modlić się razem i wszystko zawierzać Panu Bogu. Im jesteśmy bliżej Niego, tym jesteśmy bliżej siebie. Naszą ogromną radością jest widzieć jak nasza córeczka również wzrasta, jak modli się z nami i za nas oraz niejednokrotnie nas zadziwia swoją dojrzałością w wierze, mimo że ma dopiero sześć lat. Takie kształtowanie jej postawy jest dla nas bardzo ważne.

Dziś otwarcie możemy powiedzieć, że Pan Bóg jest w naszej rodzinie na pierwszym miejscu i wszystko w naszym życiu ma sens. Blisko siebie też mamy ludzi, którzy są nam życzliwi i zawsze nas wspierają. Pan Bóg daje dużo więcej niż oczekujemy – wystarczy uchylić drzwi i zaprosić Go do swojej rodziny. Warto!!!

Iwona i Robert

Więcej informacji na stronach:
http://www.lublin.oaza.pl/index.php/domowy-kosciol
http://www.dk.oaza.pl/