Listopad miesiącem pamięci i modlitwy za zmarłych

Listopad to czas, kiedy w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich zmarłych. Jedną z form  wyrażania naszej modlitewnej pamięci o zmarłych są wypominki.  To  modlitwa błagalna za zmarłych, której tradycja sięga X wieku. Wierni na kartkach wypisują imiona zmarłych i przynoszą je do swoich duchownych wraz z przewidzianą ofiarą. Jest to także szczególny czas, kiedy można uzyskać i ofiarować za zmarłych odpust zupełny.

Odpusty można uzyskać i ofiarować za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada. By to się stało musimy nawiedzić cmentarz, a 1 i 2 listopada kaplicę lub kościół. Warunkiem jest przyjęcie danego dnia Komunii Świętej, odmówienie modlitw „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. W każdym z tych dni można uzyskać tylko jeden odpust zupełny za osobę zmarłą.

W naszej parafii od 1 listopada  wypominki będziemy odprawiać w uroczystość Wszystkich Świętych i pozostałe dni listopada o godz. 17.30. Kartki po czytelnym wypełnieniu prosimy przynosić do zakrystii.

Wieczne odpoczywanie, Racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki. Amen