Zespół Charytatywny

Zespół Charytatywny to grupa parafialna, która w sposób szczególny podejmuje działania na rzecz osób ubogich i starszych. W każdej wspólnocie są osoby, które potrzebują wsparcia duchowego, ale także tego w wymiarze materialnym. Na taką pomoc mogą liczyć także osoby z naszej parafii dzięki zaangażowaniu i ofiarnej pracy kilku osób.

Zespół Charytatywny jest obecny w naszej parafii od początku jej istnienia. Obecnie tworzą go panie:

Alina Lenart

Elżbieta Krzysiak

Helena Kawecka

Grupa ta w ciągu całego roku podejmuje szereg inicjatyw. Do tych najbardziej wymiernych należy przygotowywanie paczek żywnościowych dla ubogich rodzin z naszej parafii. W związku z tym w parafii dwa razy w roku (przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą) prowadzona jest na ten cel zbiórka pieniędzy i trwałej żywności. Dodatkowo Panie uczestniczą w specjalnych zbiórkach żywności, które są organizowane w sklepach spożywczych.

Zespół na stałe współpracuje z centrum Caritas – organizuje okolicznościowe kiermasze, podczas których rozprowadzane są chlebki dobroci czy świece Caritas.

Ciekawą i bardzo potrzebną inicjatywą Zespołu jest prowadzenie Świetlicy dla Samotnych i Starszych. Spotkania odbywają się w każdy czwartek.