IV Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła

29 styczna 2017 r.

1. W czwartek, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte z poświęceniem świec o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00. To święto od kilku lat obchodzone jest jako dzień życia konsekrowanego, którego zadaniem jest zwrócenie uwagi na rolę zakonów w Kościele.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca.

– w czwartek adoracja z modlitwa o powołania o godz.. 17:30.

– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16:00, o godz. 16:30 Msza Św. z udziałem dzieci i kandydatów do bierzmowania. Po Mszy o 18:00 nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w sobotę adoracja eucharystyczna, przygotowana przez Legion Maryi, po wieczornej Mszy św.

3. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 spotkanie Czcicieli Serca Pana Jezusa.

4. Starszych i samotnych zapraszamy w czwartek do świetlicy o godz. 16:00.

5. Studentów zapraszamy na Mszę Świętą akademicką w środę, o godz. 19:30.

6. Po przerwie związanej z feriami i kolędą wznawiamy w tym tygodniu spotkania z kandydatami do bierzmowania.

7. Przed tygodniem zakończyliśmy wizytę duszpasterską. W naszej parafii jest 4870 domów. W ciągu miesiąca sześciu kapłanów odwiedziło 2.605 mieszkań czyli 53,5%, nie odwiedzono 2.265 domy, co stanowi 46,5%. W stosunku do poprzedniego roku frekwencja przyjmujących spadła o ponad 1 %. Wszystkim, którzy zaprosili nas do domów, wspólnie się modlili, dzielili swoimi problemami oraz interesowali problemami parafii, a zwłaszcza budową kościoła, jeszcze raz serdecznie dziękujemy. W przypadku domów nieodwiedzonych, czasami dotyczy to rodzin deklarujących przynależność do innego wyznania lub religii oraz niewierzących. Największą część nieodwiedzonych mieszkań stanowią stancje – blisko 1400 oraz ponad 200 domów pustych. W wielu blokach stancje stanowią już większość mieszkań. Niestety także są także sytuacje, gdy rodzina, chociaż deklarująca w niektórych okolicznościach wiarę, zwłaszcza w razie potrzeby załatwienia spraw sakramentalnych i kancelaryjnych (chrzest, pogrzeb, zaświadczenie dla chrzestnego), nie życzy sobie obecności księdza. Wizyta duszpasterska potwierdza oficjalne dane, podawane nam przez Urząd Skarbowy przy okazji naliczania podatku od wiernych, że nasza parafia wyludnia się. 15 lat temu było w niej zameldowanych ponad 12.200 osób. Obecnie liczba zameldowanych spadła do 9500 osób. W stosunku do ubiegłego roku ubyło kolejne 200 osób. Faktyczna liczba zamieszkałych na stałe jest jeszcze mniejsza i wynosi niecałe 8000 osób, z czego katolików około 7500. Parafianom dziękujemy za ofiary składane przy okazji wizyty. Po odliczeniu kosztów związanych z organizacją wizyty, na potrzeby parafii wpłynęło w gotówce 145.510 zł. oraz 500 koron norweskich. Niektórzy przekazali swoje ofiary bezpośrednio na konto bankowe. Ich dokładną sumę poznamy dopiero po zakończeniu miesiąca. Jak wszyscy wiemy, będą one przeznaczone na trwającą budowę nowego kościoła. Podczas wizyty zapisaliśmy też na listę kolejne osoby, które będą odwiedzane w Pierwsze Piątki Miesiąca z posługą sakramentalną. Dziękujemy też rodzinom, które zadeklarowały chęć przyjęcia w swoich domach niewidomych, którzy przybędą we wrześniu do Lublina w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki. Brakuje nam jeszcze sporej liczby miejsc do minimalnej ilości jaką powinniśmy przyjąć, dlatego prosimy nadal o deklaracje ugoszczenia na jeden dzień wrześniowych pielgrzymów.

8. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty::