VI Niedziela Wielkanocna

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocna
5 maja 2024 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w codziennie o godz. 17.30.

2. Najbliższa niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Zbliża się też Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowywać się do niej będziemy przez Nowennę do Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać codziennie od najbliższego piątku podczas nabożeństw majowych o godz. 7.30. W wigilię Zesłania Ducha Świętego odbędzie się po wieczornej Mszy czuwanie modlitewne.

4. W środę uroczystość św. Stanisława BM. Msze w naszym kościele jak w dzień zwykły.

5. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Prosimy o pomoc w tym zakresie. Chętnych zapraszamy do kancelarii.

6. Przez cały miesiąc maj trwa zbiórka w ramach Wakacyjnego Dzieła Pomocy „Nadzieja Radości”. Puszka na ofiary, z których będzie dofinansowany wypoczynek wakacyjny dla dzieci z ubogich rodzin znajduje się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.

7. W najbliższy piątek i sobotę będą odbywały się na terenie Politechniki „Juwenalia”. Władze uczelni i samorząd studencki proszą okolicznych mieszkańców o wyrozumiałość w obliczu ewentualnych niedogodności.

8. Prasa katolicka na stoliku przy wyjściu z kościoła.

9. W ostatnim tygodniu zmarła:

– śp. Danuta Bliźniuk, z ul. Glinianej 27, lat 91, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 6 maja o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników 25 maja o godz. 7.30.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….