V Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkanocna
28 kwietnia 2024 r.

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy po wieczornej Mszy świętej na nabożeństwo Drogi Światła, będące wielkanocnym odpowiednikiem wielkopostnej Drogi Krzyżowej. W trakcie czternastu stacji rozważa się w nim kolejne, opisane w Ewangelii, spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Stanowi zatem jakby kontynuację drogi krzyżowej. Nabożeństwo poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

2. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy codziennie o godz. 17.30.

3. W piątek, 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski oraz kolejna rocznica uchwalenia naszej pierwszej Konstytucji. Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Jest to jednocześnie pierwszy Piątek miesiąca.

4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00.

5. W następną niedzielę taca na potrzeby Seminarium Duchownego.

6. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się kolejna zbiórka ofiar w całej parafii na dalsze prace związane z budową nowego kościoła. Przypominamy, że odbywają się cztery takie zbiórki w ciągu roku. Wiosenna po Wielkanocy, jesienna na przełomie września i października, przy okazji roznoszenia opłatka – przełom listopada i grudnia oraz przy okazji kolędy w styczniu. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Chętnych zapraszamy do kancelarii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczasowe ofiary przekazywane w gotówce i przelewami na konto. W ostatnim czasie została wykonana kolejna część instalacji grzewczej w dolnej części kościoła, zakończone zostało murowanie balustrad na chórach w kościele i kaplicy, zostały zainstalowane pierwsze okna na wschodniej ścianie budynku. Kolejne będą sukcesywnie dowożone i wstawiane. W najbliższym czasie planowane jest porządkowanie i utwardzanie terenu od strony ulicy Nowomiejskiej, wykonanie części ogrodzenia wokół górnego parkingu oraz murowanie balustrady na tarasie zewnętrznym od strony parkingu dolnego. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy.

7. Ojcowie Karmelici Bosi, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej i Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej w dniu 1 maja, we wspomnienie liturgiczne św. Józefa rzemieślnika, zapraszają małżeństwa i rodziny do odwiedzenia kościoła pod wezwaniem św. Józefa przy ul. Świętoduskiej. O godz. 11.30 sprawowana będzie Msza św. w intencji wzmocnienia więzi małżeńskich i rodzinnych. Od rana trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a co godzinę ojcowie karmelici będą udzielać błogosławieństwa indywidualnego wiernym nawiedzającym Sanktuarium.

8. Prasa katolicka.