Ksiądz Adam Bab nowym biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej

Ks. Adam Piotr Bab, dotychczasowy proboszcz parafii św. Józefa w Lublinie i wikariusz biskupi ds. młodzieży w archidiecezji lubelskiej, został mianowany biskupem pomocniczym tejże archidiecezji. Decyzję Ojca Świętego Franciszka ogłosiła dziś w południe Stolica Apostolska. Poinformował o tym również arcybiskup Stanisław Budzik podczas specjalne zwołanej dziś konferencji prasowej.

Ks. Adam Piotr Bab urodził się 30 grudnia 1974 r. w Lublinie. W latach 1993‒1999 odbywał formację w Seminarium Duchownym w Lublinie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1999 roku. W latach 1999‒2000 był wikariuszem parafii Niepokalanego Poczęcia w Lublinie.
Następnie podjął studia specjalistyczne na KUL JPII, uzyskując w 2005 roku doktorat z katechetyki. Podczas studiów specjalistycznych pełnił posługę duszpasterską w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży mieszczącego się przy kościele rektoralnym pw. Ducha Świętego w Lublinie. Od 2002 roku jest diecezjalnym koordynatorem pielgrzymek na Światowe Dni Młodzieży.
W latach 2005‒2010 był rektorem kościoła Ducha Świętego w Kraśniku. W latach 2010‒2014 był proboszczem w Końskowoli i dekanalnym wizytatorem religii.
Od 2014 r. jest proboszczem parafii św. Józefa w Lublinie. Pełni jednocześnie funkcję wikariusza biskupiego ds. młodzieży. Należy do Kolegium Konsultorów archidiecezji lubelskiej i jest konsultorem Rady ds. duszpasterstwa młodzieży KEP. Zna język angielski.


Księże biskupie Nominacie,
Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o Księdza nominacji. Przez ostatnie lata mieliśmy okazję podziwiać Twoją duszpasterską pasję podczas pracy w Parafii pw. św. Józefa. Mogliśmy doświadczać Twojej gościnności, otwartości i przychylności. Dziś na początku nowej posługi życzymy Ci Bożego światła, odwagi i niesłabnącej ofiarności w głoszeniu Ewangelii Chrystusowej.
Zapewniamy o gorącej modlitwie, wypraszając u Matki Kościoła wszelkie potrzebne dla Ciebie łaski.
Duszpasterze i parafianie z Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie

Źródło: https://episkopat.pl/ks-adam-piotr-bab-nowym-biskupem-pomocniczym-archidiecezji-lubelskiej/