XXII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła

3 września 2017 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli powracamy do zwyczajnego porządku niedzielnych Mszy Świętych z Eucharystią o godz. 12.45, przewidzianą jako Msza z udziałem dzieci oraz o Mszą godz. 17.30.
 1. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 7 w poniedziałek, 4 września o godz. 9.15 a dla Szkoły Muzycznej i Zespołu Szkół Plastycznych we wtorek, 5 września o godz. 8.15.
 1. W piątek, 8 września Święto Narodzenia NMP. Msze Święte o godz.7.00, 9.00 i 18.00.
 1. Uczestnicy Ogólnopolskiej Pielgrzymki osób niewidomych i słabowidzących przędą do naszego miasta w najbliższy piątek, 8 września. Po Mszy w archikatedrze o godz. 17.00 grupa, którą przyjmiemy w naszej parafii, przyjedzie na parking przy naszej kaplicy ok. godz. 19.00. Prosimy rodziny, które zadeklarowały gotowość ugoszczenie tych osób w swoich domach o przybycie na miejsce kilka minut przed godz. 19.00.
 1. Spotkanie młodzieży klas III-ich Gimnazjum, która w najbliższym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy wtorek, 5 września o godz. 19.00 w kościele.
 1. Informujemy rodziców dzieci, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do I-szej  Spowiedzi i Komunii, że najpóźniej do 15 września mają zadecydować o miejscu, gdzie ma to nastąpić, czy w parafii zamieszkania czy w parafii, gdzie znajduje się szkoła. Spotkanie dla rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 za dwa tygodnie, w niedzielę, 17 września po Mszy o godz. 12.45. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22, którzy chcą by ich uroczystość komunijna odbyła się w naszym kościele. Dzieci oprócz katechezy szkolnej mają obowiązek uczestniczenia w katechezach sakramentalnych w kościele, gdzie na wiosnę przystąpią do Komunii. Pierwsza Komunia w naszej parafii będzie 13 maja 2018 r.
 1. Zapraszamy na spotkanie świetlicy osób samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.
 1. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Spotkania będą odbywać się w poniedziałki po wieczornej Mszy św. Najbliższe jutro.
 1. Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego dla rodzin z Domowego Kościoła w najbliższy piątek, 8 września o godz. 18.00.
 1. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w piątek po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy na to spotkanie również innych chłopców z klas III i starszych, którzy chcieliby włączyć się do służby przy ołtarzu.
 1. Po zakończeniu Mszy zbiórka do puszek na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.
 1. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 1. W ostatnim czasie odeszły z naszej wspólnoty:

–     śp. Grażyna Maj z ul. Wapiennej 34b, lat 60, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 28 września o godz. 18.00.

–      śp. Janina Budka z ul. Wigilijnej 12, lat 84, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 4 września o godz. 9.00 się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 5 października o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek….