IV Niedziela Adwentu – Wigilia

Posted on

IV Niedziela Adwentu – Wigilia

24 grudnia 2017 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę nie będzie wieczornych Mszy św. o godz. 17.30 i 19.00. Po zmroku zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy. To szczególny posiłek mający charakter sakralny. Dlatego rozpoczynamy go modlitwą, odczytaniem fragmentu tekstu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa i śpiewem kolędy.
 2. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy tradycyjną Pasterką poprzedzoną ostatnim nabożeństwem Nowenny do Dzieciątka Jezus. W sam dzień Bożego Narodzenia Msze jak w każdą niedzielę z wyjątkiem popołudnia. Wieczorem będzie tylko jedna Msza o godz. 19.00. Nie będzie natomiast Mszy o godz. 17.30. Taki sam układ Mszy drugiego dnia Świąt oraz w koleją niedzielę, 31 grudnia oraz 1 stycznia czyli w Nowy Rok.
 3. W środę, 27 grudnia Uroczystość św. Jana Ewangelisty. Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Po wieczornej Mszy poświęcenie i rozdanie wina.
 4. Za tydzień niedziela obchodzona będzie jako święto Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach udzielimy uroczystego błogosławieństwa rodzinom, dlatego zachęcamy by tego dnia przychodzić na Eucharystię wspólnie. Odpust w parafii Świętej Rodziny na Czubach.
 5. W najbliższą niedzielę zakończenie starego roku. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne ze śpiewem Suplikacji i Te Deum o godz. 18.30 oraz Msze o godz. 19.00.
 6. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy kupując świece Caritas, przynosząc dary rzeczowe i składając ofiary umożliwili zorganizowanie pomocy świątecznej dla ubogich rodzin. Paczki otrzymało 70 rodzin. Szczególne podziękowania składamy Paniom z Zespołu Charytatywnego za codzienną, bezinteresowną pracę przy rozdzielaniu pomocy oraz przygotowanie paczek żywnościowych.
 7. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagali podczas przygotowań przedświątecznych. Panu Kościelnemu, Pani Lenart, Panu Pelczarowi, Panu Rowińskiemu oraz młodzieży i ministrantom za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznej.
 8. W związku z rozpoczynającą się wizytą duszpasterską przypominamy, że kancelaria na czas kolędy czynna będzie od godz. 17.30, czyli pół godziny przed wieczorną Mszą.
 9. Plan wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu:

–        środa, 27 grudnia ulic:  Głęboka 20, 22, 24, 26, Boczna Siewnej 1, 3, 7 i Gliniana 23

–        czwartek, 28 grudnia ulice:  Gliniana 2, 5, 12, 15, 17, 32, ul. Poprzeczna, Głęboka 4

–        piątek, 29 grudnia Rzeckiego 3 i 4 oraz Brzeskiej 11

–        sobota, 30 grudnia ulica Wapienna

Od środy do piątku początek wizyty od godz. 15.30, w  sobotę, 30 grudnia od godz. 9.30.

Prosimy o obiór zawiadomień do powieszenia na wejściach do klatek schodowych.

 1. Prasa katolicka. Do nabycia podwójny świąteczny numer Gościa Niedzielnego (cena 7 zł.) oraz Niedzieli  z płytą z kolędami w wykonaniu Arki Noego i kalendarzem (cena 10 zł.).
 1. W ostatnim tygodniu zmarły:

–          śp. Krystyna Nowakowska z ul. Wigilijnej 12, lat 95, pogrzeb obył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 15 stycznia o godz. 7.00.

–          śp. Alina Małolepsza z ul. Zana 62, lat 88, pogrzeb obył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 14 stycznia o godz. 8.30

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek…