IV Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 IV Niedziela Wielkiego Postu

11  marca 2018 r.

  1. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży studenckiej. Poprowadzi je ks. Marek Szołdra, kapelan Dziecięcego Szpitala Klinicznego, psychoterapeuta, asystent kościelny Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym Agape. Rekolekcje będą trwały cztery dni, do środy włącznie. W niedzielę nauki dla dorosłych o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.30. o godz. 12.45 Msza św. z kazaniem do dzieci. Na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież studencką i pracującą. Spowiedź będzie trwała przez wszystkie dni rekolekcji. Prosimy o nieodkładanie sakramentu pokuty na późniejszy czas.
  2. Zapraszamy na  nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową w piątki – dla dzieci po Mszy o godz. 16.30, dla dorosłych po wieczornej Mszy czyli o godz. 18.30 oraz Gorzkie Żale we wtorki i czwartki  o godz. 17.30 oraz niedziele o 18.30.
  3. Studentów zapraszamy na mszę akademicką w środę o 19.30. W piątek, 16 marca odbędzie się wspólna dla wszystkich uczelni Akademicka Droga Krzyżowa po ulicach miasteczka akademickiego UMCS. Wyjście o godz. 18.00 z kościoła akademickiego KUL.
  4. W następną niedzielę przed kościołem kiermasz wielkanocny. Nabyć będzie można kartki, świece wielkanocne i ozdoby świąteczne.  Jak co roku prosimy też o dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary jest wystawiony przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. Harcerki z drużyny działającej przy naszej parafii sprzedają dziś przed kościołem palmy. Dochód ze sprzedaży posłuży wparciu działalności drużyny.
  6. Przy parafii powstaje kolejny, ósmy już krąg Domowego Kościoła. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy małżeństwa zainteresowane formacją swojej wiary i pragnące zacieśnienia więzi małżeńskich i rodzinnych do włączenia się w tę grupę. Bliższe informacje  u duszpasterzy w zakrystii.
  7. Najpóźniej do piątku należy zgłosić do kancelarii dzieci, które mają być ochrzczone w święta.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.