II Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 II Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia

08 kwietnia 2018 r.

  1. Koronka do Miłosierdzia Bożego  dziś o godz. 15.00.
  2. Jutro, przeniesiona z racji Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocy, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  3. Trwają prace przy budowie naszego nowego kościoła. Serdecznie dziękujemy za pomoc materialną jak i modlitewną dla tego naszego wspólnego dzieła. Zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej z przed kilku lat, od następnej niedzieli pragniemy rozpocząć się wiosenną zbiórkę ofiar w całej parafii na dalsze prace. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie.
  4. Spotkanie poświąteczne świetlicy dla osób samotnych i starszych w czwartek o godz. 15.00.
  5. Studentów zapraszamy na Mszę akademicką w środę o godz. 19.30.
  6. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie popularnie zwane Biskupiakiem zaprasza uczniów kończących w tym roku gimnazja na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 11 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na rok szkolny 2018/19. W związku z wygaszaniem gimnazjum Biskupiaka została rozszerzona oferta klas licealnych. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej szkoły.
  7. Dziś z racji święta patronalnego Caritas po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Fundusz Caritas”.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  9. W ramach obchodów przypadającej za tydzień Ogólnopolskiej Niedzieli Biblijnej Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w dniu 13 kwietnia o godz. 9.30 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (w auli 1031) w obecności Wielkiego Kanclerza KUL ks. abp Stanisława Budzika oraz społeczności KUL i mieszkańców Lublina zainaugurowany zostanie Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, którego celem jest ukazanie Pisma Świętego jako kodu kulturowego chrześcijańskiej Polski, Europy i świata. Przedmiotem tegorocznej lektury będzie List św. Pawła do Rzymian. Organizatorzy serdeczne zapraszają wszystkich chętnych.
  1. W ostatnim tygodniu zmarli:

–          śp. Stanisław Hulpowski-Szulc, z ul. Pozytywistów 3, lat 84, pogrzeb odbył się  na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 27 kwietnia o godz. 18.00.

–          śp. Danuta Fijałkowska, z ul. Pozytywistów 4, lat 83, pogrzeb odbył się  na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 30 kwietnia o godz. 18.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….