Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – XII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – XII Niedziela Zwykła

24 czerwca 2018 r.

  1. Przypominamy, że od następnej niedzieli aż do końca wakacji nie będzie niedzielnych Mszy o godz. 12.45 i 17.30.
  2. W piątek, 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.  Msze o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze.
  3. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00 a o 11.30 Msza w intencjach różańcowych.
  4. W archikatedrze  w piątek rozpoczyna się Tydzień Maryjny,  poprzedzający uroczystości ku czci Matki Bożej Płaczącej z Lubelskiej Archikatedry. Tutaj zobacz plakat z programem Tygodnia Maryjnego i uroczystości odpustowych. Nasza parafia została poproszona o poprowadzenie czuwania w najbliższą niedzielę  po Mszy o godz. 19.00. Zakończenie czuwania o 21.00 Apelem Jasnogórskim oraz indywidualnym kapłańskim błogosławieństwem pielgrzymów. Zachęcamy wszystkich parafian a zwłaszcza grupy modlitewne do udziału.
  5. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę codziennie w kancelarii.
  6. W dniu dzisiejszym ksiądz proboszcz głosi słowo Boże i prosi o wparcie wiernych parafii pw.  Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka (ojcowie kapucyni) w Lublinie. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowego kościoła.
  7. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  8. W ostatnim tygodniu zmarł śp. Krzysztof Kwiatkowski, wikariusz w naszej parafii w latach 2008-2012, przeżył lat 42 lata, w kapłaństwie lat 17. Pogrzeb odbył się w parafii św. Agnieszki, gdzie zmarły ostatnio pracował. Mszę w jego intencji w naszym kościele odprawimy  w najbliższą niedzielę, 1 lipca o godz. 10.00. Polećmy go  Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek