XXXIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela Zwykła

17  Listopada 2019 r.

  1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 7.00 poświęcimy opłatki wigilijne i dopiero wtedy będą one roznoszone po domach. Będziemy o to, wzorem roku ubiegłego, prosić przedstawicieli grup duszpasterskich oraz mieszkańców poszczególnych bloków, zaopatrzonych w zaświadczenia z parafii. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na trwającą budowę nowego kościoła.
  2. Dziękujemy za ofiary w ramach jesiennej zbiórki na budowę kościoła. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a szczególnie tym, który podjęli trud prowadzenia kwesty. Ofiary gotówkowe dały kwotę 89.444 zł, na konto w okresie trwania zbiórki wpłynęło 15.354 zł. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary indywidualne na konto i w gotówce poza okresem prowadzenia zbiórek.
  3. Zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe. Odprawiamy je w niedzielę o 18.30 a w dni zwykłe o godz. 17.30.
  4. Zapraszamy na spotkanie świetlicy samotnych i starszych w czwartek o godz. 16.00.
  5. Wszystkich studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.
  6. W niedzielę, 24 listopada 2019 roku odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zgodnie z wieloletnią tradycją, zbiórkę patronatem duchowym objął Arcybiskup Metropolita Lubelski. W kilkudziesięciu punktach naszego miasta i archidiecezji w godz. 10.00 – 15.00 wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, a także odzież w bardzo dobrym stanie. Zgodnie z ideą Akcji nie są zbierane pieniądze.
  7. Z racji przypadającego w najbliższych dniach wspomnienia liturgicznego błogosławionych Luigiego i Marii Quattrocchi, beatyfikowanych wspólnie jako małżeństwo przez św. Jana Pawła II, za tydzień bezpośrednio po błogosławieństwie ogólnym będziemy udzielać osobistego błogosławieństwa parom małżeńskim.
  8. Prasa katolicka.
  9. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:

–       śp. Alicja Dworakowska z ul. Zachodniej 1, lat 91, pogrzeb odbędzie w poniedziałek, 18 listopada o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 17 grudnia o godz. 7.00.

Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek