O otwartości naszych parafian w reportażu „Jesteśmy z Wami”

Posted on

Uciekaliśmy jak najdalej od tej wojny, często w nieznane… Mówią Ukraińcy, którzy znaleźli schronienie w polskich domach, powoli odnajdują tam spokój, układają sobie życie pod okiem gospodarzy. Kim są Polacy goszczący uciekinierów z Ukrainy i jak wygląda ich nowa, wspólna codzienność?

Zachęcamy do odsłuchania bardzo ciekawego i wzruszającego reportażu Moniki Hemperek, w którym między innymi jest mowa o otwartości naszych parafian i pomocy uchodźcom. O swoich doświadczeniach opowiadają Irena Babiec i ksiądz proboszcz.

Być może audycja ta pobudzi sumienia innych do niesienia pomocy tym, którzy niespodziewanie stanęli w obliczu okrutnej i wyniszczającej wojny.

https://radio.lublin.pl/2022/03/29-03-2022-monika-hemperek-jestesmy-z-wami/?fbclid=IwAR2_Z_HdRhnjt_7obVgcnA6Hu23PRyv7RqBEuOrrb7mMHM-3JtXErO2KtoY

fotografia z serwisu Polskie Radio, autor: Wojtek Jargiło (PAP)