Poniedziałek Wielkanocny 18 kwietnia 2022 r.

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Poniedziałek Wielkanocny
18 kwietnia 2022 r.

1. Najbliższa, druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 odprawimy, jak co roku, w kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Do tego dnia przygotowujemy się przed odmawianą codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

2. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest jednocześnie świętem patronalnym Caritas i rozpoczyna w Kościele „Tydzień Miłosierdzia” Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Fundusz Caritas”.

3. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Koncert „Wspólny Dom”, odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia o godz. 19.00 w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Lubinie przy ul. Królewskiej. Koncert wypełnią pieśni chwały i uwielbienia, które wybrzmią w dwóch językach – polskim i ukraińskim, jako wyraz modlitwy i solidarności obu Narodów, a przede wszystkim wsparcia dla narodu Ukrainy bestialsko zaatakowanego przez Rosję. Specjalnymi gośćmi koncertu będą uchodźcy z Ukrainy, którzy w ostatnich tygodniach z powodu wojny musieli uciekać ze swej Ojczyzny.

5. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

6. W ostatnim tygodniu zmarli:

◦ śp. Stanisław Jop, z ul. Brzeskiej 6, lat 90, pogrzeb odbył się w parafii Nowa Słupia.
◦ śp. Jerzy Szymański, z ul. Zana 50, lat 68, pogrzeb odbył się w parafii Brzozów.
◦ śp. Władysław Popławski, z ul. Pozytywistów 2, lat 89, nasz wieloletni kościelny, Msza pogrzebowa obyła się w naszym kościele a pochówek na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 11 maja o godz. 18.00.
◦ śp. Józef Mazurkiewicz, z ul. Pozytywistów 4, lat 92, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 19 kwietnia o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 8 maja o godz. 10.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….