XXXIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXXIII Niedziela Zwykła
13 listopada 2022 r.

1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za dwa tygodnie pierwsza niedziela Adwentu w trakcie której podczas Mszy o godz. 7.00 poświęcimy opłatki wigilijne  i dopiero wtedy będą one roznoszone po domach. Będziemy o to, wzorem poprzednich lat, prosić przedstawicieli mieszkańców poszczególnych bloków, zaopatrzonych w zaświadczenia z parafii. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na trwającą budowę nowego kościoła.

2. Nabożeństwo wypominkowe odprawiamy w niedzielę o 18.30 a w dni zwykłe o godz. 17.30. Nadal można przynosić kartki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się do 26 listopada.

3. Przypominamy że w naszej parafii trwa Seminarium Odnowy Wiary. Można jeszcze dołączyć. Serdecznie zapraszamy na nie każdego, kto chce odnaleźć drogę do Boga, odnowić z Nim relację, ożywić, pogłębić swoją wiarę. Spotkania odbywają się w poniedziałek o godzinie 19.00 w kościele.

4. Po Mszy przed kościołem zbiórka ofiar do puszek w ramach akcji organizowanej przez stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie na rzecz chrześcijan w krajach, gdzie są prześladowani lub znajdują się w trudnej sytuacji. W tym roku pomoc zostanie przekazana dla katolików na Ukrainie. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla bezdomnych.

5. Msza św. za zmarłych pracowników, absolwentów i studentów PL zostanie odprawiona w najbliższa niedzielę, 20 listopada  o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich związanych ze środowiskiem Politechniki.

6. Przypominamy o zgłaszaniu kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Według statutów kandydatami na członków do rad duszpasterskich mogą być „katolicy pełnoletni, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z życia zgodnego z zasadami nauki katolickiej”.  Kandydatów prosimy zgłaszać do kancelarii parafialnej.

7. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty:

  • śp. Józef Krzyżanowski z ul. Muzycznej 3, lat 91, Pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 3 grudnia o godz. 7.00.

Polećmy go, naszych bliskich zmarłych i wszystkich za których modlimy się w wypominkach  Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek