Uzdrowienie chorych – Matka Boża z Lourdes

11 lutego po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego –we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Pierwszy taki dzień obchodzono właśnie w tym francuskim sanktuarium maryjnym.

W tym dniu w wielu kościołach organizowane będą uroczyste liturgie, połączone z udzieleniem sakramentu chorych, który dzisiaj coraz częściej jest zapomniany i niedoceniony. W naszej świątyni Msza św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych zostanie odprawiona w piątek 11 lutego o godz. 18.00.

Niech przyjęcie tego sakramentu, w czasie, gdy tak wielu z nas zmaga się z cierpieniem, będzie odkryciem całego bogactwa faktu, iż Chrystus poprzez ten znak troszczy się o nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe. Warto tego dnia w sposób szczególny dziękować Chrystusowi za tę Jego pełną miłości pamięć o wszystkich chorych. Przyjęcie tego sakramentu jest głębokim przeżyciem religijnym, które umacnia człowieka, dodaje sił i umożliwia zachowanie chrześcijańskiej postawy w godzinach cierpienia.

Modlitwa za chorych

Matko Boża z Lourdes, Uzdrowienie chorych, przychodzę do Ciebie, aby prosić Cię o potrzebne łaski dla wszystkich chorych i cierpiących, a szczególnie dla… (wymień). Ty wiesz, jak bardzo ten człowiek cierpi, Ty wiesz, jak mu ulżyć w bólu. Pani moja, Twoje wstawiennictwo może naprawdę dokonać cudu, dlatego proszę Cię o potrzebne łaski dla chorego, aby z pokorą przyjął to, co Pan na niego zsyła. Daj mu nadzieję, że jego cierpienie ma sens, uproś wiarę w jego celowość, a także spokój ducha. Proszę, Matko Boża, zanieś moją modlitwę przed Boży tron. Amen.

Poniżej zamieszczamy link do Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego:
https://www.vatican.va/content/francesco/pl/messages/sick/documents/20211210_30-giornata-malato.html