IV Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 IV Niedziela Wielkiego Postu

26 marca 2017 r.

 

 1. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży studenckiej. Poprowadzi je ks. dr Krzysztof Gałan, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Rekolekcje będą trwały cztery dni, do środy włącznie. W niedzielę nauki dla dorosłych o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 17:30. o godz. 12:45 Msza św. z kazaniem do dzieci. Na godzinę 19:00 zapraszamy młodzież studencką i pracującą. Spowiedź będzie trwała przez wszystkie dni rekolekcji. Prosimy o nieodkładanie sakramentu pokuty na późniejszy czas.
 2. Zapraszamy na  nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową w piątki – dla dzieci po Mszy o godz. 16:30, dla dorosłych po wieczornej Mszy czyli o godz. 18:30 oraz Gorzkie Żale we wtorki i czwartki  o godz. 17:30 oraz niedziele o 18:30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza Sobota miesiąca. Adoracja eucharystyczna przygotowana przez Legion Maryi po wieczornej Mszy św.
 4. Za tydzień I-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11:00; o godz.11:30 Msza Św. w intencjach różańcowych.
 5. Studentów zapraszamy na mszę akademicką w środę o 19:30 a po niej Droga Krzyżowa. W piątek, 31 marca odbędzie się wspólna dla wszystkich uczelni Akademicka Droga Krzyżowa po ulicach miasteczka akademickiego UMCS. Wyjście o godz. 18:00 z kościoła akademickiego KUL.
 6. Za tydzień przy naszym kościele odbędzie sie kolejna zbiórka makulatury. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kontener na papier zostanie podstawiony w piątek popołudniu.
 7. W następną niedzielę przed kościołem kiermasz wielkanocny. Nabyć będzie można palmy, kartki i ozdoby świąteczne.  Jak co roku prosimy też o dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary zostanie wystawiony przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.
 8. Najpóźniej do piątku należy zgłosić do kancelarii dzieci, które maja być ochrzczone w święta.
 9. Na prośbę Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr. 7 im. Ks. Jana Twardowskiego przy ul. Plażowej, przypominamy, że trwają zapisy do klas pierwszych dla dzieci z rocznika 2010 i 2011.
 10. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie rozliczania PIT-ów dla osób pragnących przekazać 1 % podatku na organizacje pożytku publicznego. Zapraszamy za tydzień.
 11. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
 12. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Henryk Janik, z ul. Jaworowskiego 1, lat 92, pogrzeb odbył się w parafii Zakrzówek.

śp. Mirosława Krzywonos, z ul. Głębokiej 8, lat 74, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 17 kwietnia o godz. 10:00.

śp. Wiesław Lis, z ul. Zana 68, lat 81, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 19 kwietnia o godz. 7:00.

śp. Janina Postowicz, z ul. Muzycznej7, lat 87, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 18 kwietnia o godz. 7:30.

śp. Anna Iwaniak, z ul. Nadbystrzyckiej 23, lat 78, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 17 kwietnia o godz. 8:30.

śp. Łucja Bulzak, z ul. Głębokiej 8, lat 79, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 28 marca o godz. 9:00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 26 kwietnia o godz. 7:30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek…