III Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 III Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia 2017 r.

  1. W środę, 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski oraz kolejna rocznica uchwalenia naszej pierwszej Konstytucji. Msze święte tak jak w niedziele wakacyjne czyli o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 19:00.
  2. Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w  dni zwykłe o godz. 17:30, 3 maja i w niedziele o 18:30.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16:00. Dodatkowa Msza święta z udziałem dzieci o godz. 16:30.
  4. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie. Za tydzień ksiądz proboszcz głosić będzie słowo Boże i prosić o wparcie wiernych parafii Rozesłania Apostołów w Chełmie.
  5. Od następnego poniedziałku czyli od 8 maja rozpocznie się kolejna, ostania przed wakacjami, edycja kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych. Spotkania w poniedziałki o godz. 19:00 w sali na zapleczu kaplicy.
  6. Przypominamy o planowanej trzydniowej pielgrzymce do Częstochowy, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, Ludźmierza i Łagiewnik. Wyjazd połączony z udziałem w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kół Różańcowych na Jasną Górę, odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę, 2, 3 i 4 czerwca. Zapisy w kancelarii. Prosimy o jak najszybsze podejmowanie decyzji o uczestnictwie ze względu na konieczność zarezerwowania noclegów.
  7.  Próby dla dzieci przed uroczystością Pierwszej Komunii: Szkoła Podstawowa nr 7 – czwartek 18:30 i Szkoła Podstawowa nr 22 i Szkoła Muzyczna – piątek 18:30.
  8. Po Mszy zbiórka ofiar do puszek na potrzeby KUL.
  9. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.
  10. W ostatnim tygodniu zmarła:

–          śp. Anna Kulińska, z ul. Nadbystrzyckiej 23, lat 64, pogrzeb odbył się w parafii Bychawa.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….