VI Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna

26  maja 2019 r.

  1. Najbliższa niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Zbliża się Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowywać się do niej będziemy przez Nowennę do Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać codziennie od najbliższego piątku podczas nabożeństw majowych w dni zwykłe o 17.30 i w niedziele 18.30.
  3. Na nabożeństwa majowe zapraszamy do piątku a od soboty na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 oraz w niedziele o 18.30
  4. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę akademicką w środę o godz. 19.30.
  5. Za tydzień z racji I-szej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00; o godz. 11.30 Msza Św. w intencjach różańcowych.
  6. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze grupa kilkunastu bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.
  7. Po Mszy, przed kościołem, zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną w gminie Wojciechów, gdzie 21 maja zostały zerwane i uszkodzone dachy, ucierpiały 42 gospodarstwa i ponad 100 budynków.
  8. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.