XXVII Niedziela Zwykła

Posted on

XXVII Niedziela Zwykła

06 października 2019 r.

  1. Następna niedziela, przypadająca 13 października, to także tzw. niedziela papieska obchodzona w tym roku przez Kościół w Polsce pod hasłem: Wstańcie, chodźmy ! Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka, wyrazimy przez zbiórkę ofiar na ulicach i przed świątyniami na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.
  2. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL o godz. 19.30. Zapraszamy na nią zwłaszcza studentów pierwszego roku. Lektorów zachęcamy do służby przy ołtarzu, a chętnych do śpiewania w scholi prosimy o przybycie pół godziny wcześniej do zakrystii. Po Eucharystii wspólna modlitwa różańcowa.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.
  4. Z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy wszystkich pedagogów pracujących i mieszkających na terenie naszej parafii na Mszę św. w intencji nauczycieli, w najbliższą niedzielę, 13 października o godz. 17.30. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym.
  5. Zapraszamy na spotkania świetlicy dla osób samotnych i starszych w czwartek od godz. 16.00.
  6. Ponownie prosimy o pomoc w dokończeniu jesiennej zbiórki ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze około jedna trzecia bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty. W ostatnim tygodniu został wciągnięty na szczyt hełm wieży południowej. Po niedzieli będzie podobnie z wieżą północną i obie będą okuwane blachą.
  7. W poniedziałek, 7 października odpust w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej – Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej na Czubach.
  8. Prasa katolicka.
  9. W ostatnim tygodniu zmarli:

śp. Marcin Wójcik z ul. Nadbystrzyckiej 28d, lat 29, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 7 października o godz. 10.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 30 października o godz. 7.30.

śp. Jan Wandzel z ul. Glinianej 27, lat 84, pogrzeb odbędzie się w czwartek, 10 października o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 5 listopada o godz. 7.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek