II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

08  grudnia 2019 r.

 1. Od następnej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe Poprowadzi je, ks. Łukasz Pyda, kapelan Centrum Onkologii i PSK 1. Rekolekcje będą trwały trzy dni, do wtorku włącznie. W niedzielę nauki dla dorosłych o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 12.45. Na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież studencką, pracującą i ze szkół średnich. Spowiedź będzie trwała przez wszystkie dni rekolekcyjne. Z sakramentu pokuty można też skorzystać wcześniej. Spowiadamy codziennie podczas wszystkich Mszy świętych.
 2. Przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Można też nabyć ozdoby świąteczne. Prosimy również o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą       przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary znajduje się przed obrazem Matki Bożej.
 3. W najbliższą niedzielę, 15 grudnia przed kościołem wspólnota Przyjaciele Oblubieńca organizuje kiermasz pierniczków własnego wypieku. Dochód ze sprzedaży w połowie zostanie przeznaczony na budowę naszego kościoła parafialnego, a w połowie na potrzeby i cele wspólnoty.
 4. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższy piątek, 20 grudnia.
 5. Za tydzień przy naszym kościele odbędzie się kolejna zbiórka makulatury. Kontener na papier zostanie podstawiony w piątek popołudniu a zabrany w poniedziałek.
 6. W najbliższy piątek, 13 grudnia z okazji kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego odprawimy o godz. 18.00 Mszę Św. za ofiary represji komunistycznych zwłaszcza ze środowiska Politechniki Lubelskiej.
 7. Spotkanie członków wspierających Legion Maryi odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 grudnia o po Mszy o godz. 7.00.
 8. Wszystkich studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.
 9. Pozostała jeszcze pewna liczba bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do rozniesienia opłatka i zebrania ofiar przeznaczonych na budowę kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w tym zakresie.
 10. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Rosji, na Ukrainie i krajach Azji Środkowej.
 11. Prasa katolicka – przed kościołem po każdej Mszy św.