II Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu
06 grudnia 2020 r.

1. We wtorek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.15, 7.00, 9.00 16.30 i 18.00. Przypominamy, że od wielu lat w ten dzień, nasza wspólnota parafialna włącza się w ogólnopolskie dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informatory z deklaracjami dostępne przy wyjściu z kościoła. Deklaracje po wypełnieniu prosimy przynieść na Mszę Świętą o godz. 6.15 lub 18.00, zabierając również świece.

2. Przypominamy, że w dni zwykłe transmitujemy Msze roratnie o godz. 6.15 a w niedzielę Eucharystię o godz. 11.30.

3. Serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się w kolejną, czwartą już różę różańcową rodziców. Msza w intencji róż różańcowych rodziców we wtorek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 16.30.

4. Od następnej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je, ks. Krzysztof Krzaczek, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej. Rekolekcje będą trwały trzy dni, do wtorku włącznie. W niedzielę nauki dla dorosłych i studentów o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45, 17.30 i 19.00. Spowiedź będzie trwała przez wszystkie dni rekolekcyjne. Z sakramentu pokuty można też skorzystać wcześniej. Spowiadamy codziennie podczas wszystkich Mszy świętych.

5. Przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Można też nabyć kartki i ozdoby świąteczne. Prosimy również o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary znajduje się przed obrazem Matki Bożej.

6. W kancelarii dostępne są opłatki wigilijne. Można je otrzymywać codziennie w godzinach pracy w kancelarii oraz przed i po Mszach. Prosimy osoby, które będą przychodzić po opłatek dla siebie, o skontaktowanie się z najbliższymi rodzinami i ewentualne zabranie opłatka dla innych, zwłaszcza dla nie opuszczających swoich domów. W niektórych blokach na prośbę sąsiadów odbyło się tradycyjne roznoszenie opłatka do wszystkich domów. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na trwającą budowę nowego kościoła.

7. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższy piątek, 18 grudnia.

8. Wszystkich studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30. Eucharystia sprawowana jest jako Msza roratnia i jest transmitowana na profilu facebookowym Duszpasterstwa Akademickiego PL.

9. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Rosji, na Ukrainie i krajach Azji Środkowej.

10. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

11. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Władysław Długosz z ul. Głębokiej 8, lat 90. Pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 31 grudnia o godz. 7.00.
– śp. Stanisław Skoczylas z ul. Glinianej 25, lat 83, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 8 grudnia o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 28 grudnia o godz. 18.00.
Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …