Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
21 listopada 2021 r.

1. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Wejdziemy w okres wypełnionego skupieniem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie czas, który uświadamia nam potrzebę nieustannego czuwania w oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa. Dziś zostały poświęcone opłatki wigilijne. W najbliższym czasie będą dostarczane do naszych domów przez, zaopatrzonych w zaświadczenie z parafii mieszkańców poszczególnych bloków i ulic. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na trwającą budowę nowego kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatka. Chętnych zapraszamy do zakrystii. Dziękujemy przy tym za wszelkie, dotychczasowe ofiary przekazywane podczas jesiennej zbiórki w domach, przekazywane na konto i przynoszone w gotówce do kancelarii.

2. Od pierwszej niedzieli Adwentu w Kościele polskim rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy – Gwiazdka Nadziei. Oprócz zbiórki ofiar do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła pod chórem, Zespół Charytatywny jak co roku rozprowadzać będzie świece Caritas. Dochód ze sprzedaży posłuży, wzorem lat ubiegłych, przygotowaniu pomocy świątecznej dla ubogich, a w okresie wakacyjnym zorganizowaniu wypoczynku dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji życiowej.

3. Nabożeństwo wypominkowe odprawiamy w niedzielę o 18.30 a w dni zwykłe o godz. 17.30. Nadal można przynosić kartki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się do końca bieżącego tygodnia.

4. Msza św. za zmarłych pracowników, absolwentów i studentów PL dziś o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich związanych ze środowiskiem Politechniki.

5. W tygodniu wyjątkowo nie obędzie się środowa Msza akademicka.

6. Został ukończony montaż zasadniczej części konstrukcji dachu. Pozostało jeszcze zmontowanie wieńczącej dach wieżyczki. Ponawiamy prośbę o modlitwę w tej intencji dziękując jednocześnie za dotychczasowe wparcie. Niestety okazało się też, że została zniszczona i ukradziona część rozłożonej już instalacji elektrycznej. Bardzo prosimy wszystkich, którzy widzieliby osoby wchodzące na teren budowy po zmroku o czujność i reagowanie na takie sytuacje i zawiadamianie duszpasterzy.

7. Trwające w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży zostały w ostatnim tygodniu przeniesione do sali w domu parafialnym i odbywają się nadal we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

8. Po Mszy przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla migrantów.

9. Za tydzień taca na potrzeby Seminarium Duchownego.

10. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

11. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Andrzej Koperwas z ul. Żniwnej 24, lat 90, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 9 grudnia o godz. 7.00.
– śp. Zofia Skórzyńska z ul. Wapiennej 26h, lat 72, pogrzeb odbędzie w następną środę, 1 grudnia o godz. 11.00 cmentarzu Majdanku. Msza w miesiąc po pogrzebie przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 1 stycznia o godz. 8.30.
– śp. Marek Samoń, lat 71, bezdomny, pogrzeb odbędzie we wtorek, 23 listopada o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 16 grudnia o godz. 7.00.
– śp. Stanisław Banach z ul. Głębokiej 22. Pochówek odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Niestety, mimo iż śp. Stanisław był osobą wierzącą i praktykującą, jako duszpasterze nie zostaliśmy przez osobę zajmującą się pogrzebem dopuszczeni do odprawienia w Jego intencji Mszy św. pogrzebowej i poprowadzenia nabożeństwa ostatniego pożegnania. Serdecznie dziękujemy sąsiadom z bloku za informację o tej śmierci i zamówienie Mszy św. w intencji Zmarłego, którą odprawimy w najbliższy piątek o godz. 18.00.
Polećmy tych Zmarłych i naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…