IV Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu
10 marca 2024 r.

1. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży studenckiej. Poprowadzi ks. Sebastian Dec, sekretarz osobisty Księdza Arcybiskupa Metropolity. Rekolekcje będą trwały cztery dni, do środy włącznie. W niedzielę nauki dla dorosłych o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30. O godz. 12.45 Msza św. z kazaniem do dzieci. Na godzinę 18.00 zapraszamy młodzież studencką. Spowiedź przez wszystkie dni rekolekcji.

2. Zapraszamy na Gorzkie Żale we wtorki, czwartki i niedziele o 17.30. Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci i młodzieży szkolonej a dla dorosłych po wieczornej Mszy św. czyli ok. 18.30.

3. Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne Caritas oraz paschaliki czyli specjalne świece wielkanocne do wykorzystania podczas Liturgii Wigilii Paschalnej. Dochód ze sprzedaży posłuży organizowaniu pomocy dla ubogich oraz wsparciu działań Archidiecezjalnej Caritas. Jak co roku prosimy też o dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary wystawiony jest przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 22 marca.

5. Konferencja Episkopatu Polski zachęca do włączenia się w Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszko będzie trwała w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W naszej świątyni Nowennę będziemy odprawiać codziennie po Mszach św. ale modlić się można też indywidualnie, odczytując intencję na dany dzień i odmawiając Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

6. Prasa katolicka. Oprócz tygodników Niedziela i Gość Niedzielny dostępny jest kolejny magazyn tematyczny Niedzieli.

7. W ostatnim tygodniu zmarła:

– śp. Alina Fijałkowska, z ul. Muzycznej 4, lat 83, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 kwietnia o godz. 12.45.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….